Biz Kimiz?

Monar Gümrük Müşavirliği sektöründe 15 yıllık bir tecrübenin sonunda, farklı Gümrük Müşavirlik firmalarında çalışarak, farklı müşteri yapıları, farklı çözümler üreten firmalarda deneyim kazanılarak kurulmuş butik bir firmadır. Kurumsal devasa ofislerin hantallığı ile değil, Butik hizmet vermenin dinamik yapısıyla, Bilgi çağı vizyonu ile sentezlendiği, tedarik zinciri sürecinin en önemli halkalarından birisi olan Gümrük Müşavirliği mesleğinin paydaşı olarak 2023 yılında gücünü ve desteğini iş ortaklarından alarak Malte Plaza’daki genel merkezinde kurulmuştur.

Kurum, projeleri, tedarik zincirinde güvenilir, mevzuata hâkim, müşterilerinin menfaat ve yasal yükümlülüklerini koruyan ve meslek erbapları arasında saygıdeğer bir paydaş olma mottosuyla çıktığı yolunda, Türkiye Cumhuriyeti Kanunları çerçevesinde hizmet vermektedir.

Sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Monar Gümrük Müşavirliği,
bu kapsamda yaptığı uygulama ve yatırımlar hakkında kurumsal web sitesi, sosyal medya ve diğer yayın organlarından duyurular yapmaktadır.

Sektörümüzün en önemli kriteri olan mevzuata uygun şekilde işlemleri tahsis etmenin yanı sıra, kurum içerisinde çalışanlarına mutlu ve adil bir çalışma ortamı sağlamış ve çalışan Memnuniyetinin en önemli motivasyon kaynağının bilincinde olan organizasyondur.

Gelecek Hayalimiz

Monar olarak, müşterilerimize en üst düzeyde kalite, hızlılık ve minimum maliyetlerle gümrük müşavirliği hizmeti sunarak Türkiye'nin en iyi firmalarından biri olmayı ve global düzeyde tanınan bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak uzun vadeli iş ortaklıkları kurmak ve sektörde liderliğimizi sürdürmek için kararlıyız. Kısaca bir Monar ailesi oluşturmak istiyoruz.

Değerlerimiz

Monar olarak, Gümrük Müşavirliği sektöründe müşteri beklentilerini karşılamak, kanun ve mevzuatlara uygun hızlı, rekabetçi hizmet sunmak temel hedefimizdir. Süreçleri analiz edip maliyetleri azaltırken, doğru ve kaliteli hizmet sağlamak önceliğimizdir. Müşteri ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz karşılamak, gizlilik ve müşteri memnuniyetini koruyarak uzun vadeli iş ortaklıkları kurmak en önemli prensiplerimiz arasındadır.

Şirket Politikalarımız

Monar’da Yönergelerimiz ’de yer alan değerlere göre iş yapıyoruz. Çalışanlarımıza, çevreye, hizmet verdiğimiz müşterilerimize ve tüketicilere ve diğer tüm paydaşlara ilişkin en yüksek standartlarla çalışıyoruz. Aşağıdaki yönergeler ve politikalar, beyanlar ve standartlar, kendimizden ve iş ortaklarımızdan ne beklediğimizi, dünya genelinde dürüstlükle çalıştığımızı tanımlar.

En önemli kaynağımız çalışanlarımızdır. Tüm istihdam saatleri, sosyal haklar, fırsat eşitliği, insan hakları ve çalışma koşulları dahil olmak üzere, yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olmalıdır. Monar’ın iş ve istihdam uygulamalarında tutarlı ilkeler izlenmesini sağlamak için bir dizi küresel kılavuz oluşturulacak ve yürürlüğe koyulacaktır. Monar Çalışan Politikası kapsamında 18 yaşından küçük genç işçilerin çalıştırılmasına müsaade edilmeyecektir. Bu kapsamda ILO Konvansiyonu 138. Maddesi hükümleri tam ve eksiksiz uygulanacaktır.

Monar’da küresel toplumun bilinçli birer ferdi olarak çevre ve doğal kaynakların korunması; makul fiyatların sürdürülebilir kılınması ve maliyetleri düşürmek için verimli, çevreye duyarlı ve uygun maliyetli uygulamaları tercih eder ve çalışan ve partnerlerini bu bilinçle geliştirir.

Monar’da bize güvenerek bilgilerini paylaşan tüm taraflara karşı, verilen bilgilerin mahremiyetinin farkında olarak korunmasına büyük önem verilir. Müşterilerimiz, paydaşlarımız, çalışanlarımız ve web sitemiz ziyaretçileri ile bizimle iş yapan tüm paydaşlarımız, verdiğimiz taahhütler doğrultusunda kişisel verilerini koruyacağımıza güveniyor ve bekliyorlar. Herhangi bir vesile ile MONAR kayıtlarına girmiş olan verilerin ilgili tarafın yazılı onayı alınmadan hiçbir amaçla kullanılmayacağı, MONAR kurum politikaları koruması altındadır.

MONAR, yürürlükteki mevzuatlara hâkim, planlı eğitimlerle donanmış yetkin personeli ile, ölçülebilir kriterlerde asgari standartları belirlenmiş hizmet kalitesini sürekli iyileştirmek üzere hizmet vermeyi hizmet politikası olarak belirlemiştir.